Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Корисні посилання

Календар

« Грудень 2020 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24 31
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Новини

29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.
Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами, сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, став сонях.
У результаті збройної агресії Росії проти України загинули більше 9900 осіб, близько 23450 було поранено (за даними ООН). Близько 1 млн. 584 тис. мешканців Криму та Донбасу були змушені покинути свої домівки як внутрішньо переміщені особи.
Активну фазу збройної агресії Росії проти України вдалося зупинити завдяки мужності українського народу, який став на захист своєї Батьківщини у складі Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших оборонних та правоохоронних органів, а також добровольчих підрозділів.
Вони стояли на смерть за кожного з нас – за те, щоб майбутнє покоління мало жити у незалежній країні, а всі ми могли розвивати громадянське суспільство та робити Україну кращою.
Загибель або поранення українських військовослужбовців та добровольців викликають у нас біль і справедливу ненависть до окупанта. Але навіть в праведному гніві маємо єднатися в прагненні до перемоги над ворогом, вміти протистояти ворожій пропаганді і не втрачати тверезого погляду на події минулого.
Надзвичайно важливо згадувати та гідно вшановувати подвиг захисників, які віддали найцінніше у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – своє життя. .
Так, у Запорізькому районі, працівниками закладів культури, із залученням представників ветеранських та молодіжних громадських організацій, а також активних громадян до цього дня були проведені
заходи щодо упорядження пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань захисників України, з покладанням квітів або вінків, також були поставлені лампадки. А працівники Шевченківського та Малокатеринівського будинків культури зняли відеоролики присвячені пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет територіальну цілісність України.
З метою вшанування пам'яті загиблих захисників України, Державний Прапор України, 29 серпня 2020 року, - приспущений на адміністративних будівлях Запорізького району.
Все це є проявом пам’яті, любові та жалю. Ми схиляємо голови у вдячності перед тими, дав нам можливість у цей час вчитися, працювати, розвивати соціальні ініціативи та відстоювали демократію й права людини тут, у тилу. В Запорізькому районі це:
Стасюк О.С.
Пелих С.В
Динька О.М.
Ломейко А. В.
Дементьєв С. В.
Мазур П.В.
Лоцман А.І
Дьячков Ю.А.
Лехт В.В.
Ми пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя, захищаючи Україну. Це найменше, чим ми можемо віддячити загиблим захисникам за мир у наших домівках та захист. Адже герої живі, поки жива пам’ять про них.


Відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму райдержадміністрації

 

 

 

 П'ятниця, 28 Серпня 2020 14:42 | Переглядів: 244

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]