Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Корисні посилання

 

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Об’єднаним територіальним громадам необхідно прискорити процес освоєння коштів державної субвенції

У рамках «Дня об’єднання територіальних громад» під керівництвом заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбувся навчальний семінар для керівників територіальних громад за участю представників структурних підрозділів облдержадміністрації.

- У першу чергу хочу щиро привітати 10 новообраних голів об'єднаних територіальних громад, у яких 29 жовтня успішно відбулися перші вибори, та побажати їм успішної та плідної праці. Ще у двох громадах перші місцеві вибори призначені на 24 грудня. Також хочу звернути увагу присутніх на позитивні події, які відбулися останнім часом. Підготовлені облдержадміністрацією зміни до перспективного плану формування територіальних громад Запорізької області направлені на затвердження до Кабінету Міністрів України. До зміненого перспективного плану ввійшли всі громади, що об'єдналися у 2017 році не за перспективним планом або у зміненому форматі, та Павлівська сільська територіальна громада Вільнянського району, яка об'єдналася в грудні 2016 року. Таким чином, на території Запорізької області запроектовано створення 67 спроможних територіальних громад. Протягом 2015-2017 років на території Запорізької області створено 36 об’єднаних територіальних громад. Також розпочалися процеси приєднання до об'єднаних територіальних громад. Так, до Гуляйпільської міської об'єднаної територіальної громади Гуляйпільського району приєдналися три сільські ради: Успенівська, Новомиколаївська та Темирівська. Триває процес приєднання до Водянської сільської територіальної громади Кам’янсько-Дніпровського району Заповітненської сільської ради, - повідомила Зінаїда Бойко.

Учасники заходу розглянули підсумки моніторингу освоєння коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Як доповів начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, у 2017 році з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури 16 об’єднаним територіальним громадам Запорізької області надано субвенцію у розмірі 70 918,8 тис. грн. На цей час 104 проекти громад погоджені комісією при Мінрегіоні та кошти державної субвенції розподілено повністю.

На сьогодні всього по області освоєно 26 591,2 тис. грн. державниз коштів, що становить 37,5 % від загального обсягу виділеної субвенції.

- У разі економії державної субвенції в ході реалізації проектів об’єднані територіальні громади ще мають можливість використати залишок коштів на нові проекти. Для цього потрібно подати до обласної державної адміністрації уточнюючий перелік проектів для надання висновку, проектну заявку на новий проект та супровідний лист, - зазначив Олександр Билим.

Такою можливістю вже скористалися громади:
Комиш-Зорянська селищна об’єднана територіальна громада (економія державних коштів – 24,23827 тис. грн.), Долинська сільська об’єднана територіальна громада (економія державних коштів – 80 тис. грн.) та Гірсівська сільська об’єднана територіальна громада (економія державних коштів – 70 тис. грн.)

- Зараз необхідно докласти максимум зусиль для реалізації інфраструктурних проектів. Зважаючи на те, що залишилося менше двох місяця до кінця року, об’єднаним територіальним громадам необхідно прискорити процес освоєння коштів державної субвенції та завершити реалізацію проектів до кінця поточного року. Фахівці облдержадміністрації завжди готові надати допомогу та консультації з різноманітних питань, особливо – для новостворених громад, та максимально надавати сприяння. Минулого року громади освоїли кошти на 96%. Цього року необхідно вчасно завершити всі заплановані проекти, - зазначила, підбиваючи підсумки, Зінаїда Бойко.

Після закінчення семінару для представників об’єднаних територіальних громад проведено консультації з проблемних питань.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДАЧетвер, 09 Листопада 2017 10:39 | Переглядів: 195

Карта району

Оголошення

Культурні заходи

Новини структурних підрозділів


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International