Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Корисні посилання

 

Календар

« Жовтень 2019 »
Пн   7 14 21 28
Вт 1 8 15 22 29
Ср 2 9 16 23 30
Чт 3 10 17 24 31
Пт 4 11 18 25  
Сб 5 12 19 26  
Нд 6 13 20 27  

Пошук

Новини

БАТЬКАМ ПЕРШАЧКІВ: ЗАЛИШИЛОСЯ 10 ДНІВ ДЛЯ ПОДАННЯ ЗАЯВИ ДО ШКОЛИ

У зв’язку з реформуванням системи початкової освіти зарахування до перших класів відбуватиметься за територіальним принципом, який застосовують у більшості країни Європи, що гарантує кожній дитині навчання в школі біля дому. Для зарахування до початкової школи батькам потрібно лише подати заяву та необхідні документи.

Департамент освіти і науки облдержадміністрації нагадує батькам:

31 травня спливає термін подання документів для зарахування дитини до першого класу;
до 01 червня відбувається зарахування (всі діти за територіальним принципом; рідні (усиновлені) брати та/або сестри дітей, які навчаються в цьому закладі; діти працівників закладу освіти; діти, що переводяться з дошкільного підрозділу цього ж закладу);
з 05 по 10 червня 2018 року – відбір на вільні місця за жеребкуванням;
15 червня – остаточний наказ про зарахування учнів.
При зарахуванні до школи батькам обов’язково мати документи дитини: заяву; копію свідоцтва про народження дитини; копію або оригінал медичної довідки; для дітей з особливими освітніми потребами – копію або оригінал висновку інклюзивно-ресурсного центру. Присутність дитини при подачі документів необов’язкова.

Зауважимо, в цьому році скасовуються будь-які конкурси для зарахування до першого класу. Шестирічні діти не повинні складати жодних іспитів для того, щоб потрапити до школи. Вони не навчалися за жодною спільною програмою, окрім того, їх психологічні можливості не дозволяють проходити подібні конкурси.

Уряд гарантує кожному першачку навчання в школі поряд з місцем проживання. Дитина повинна мати право навчатися в школі, що знаходиться поблизу її будинку, хоча за вибором батьків можна віддавати дитину в будь-яку школу.

За бажанням дитина може вступити на вільні місця в іншій школі. Зарахування на вільні місця в школі відбувається за жеребкуванням, яке проводиться публічно і на ньому можуть бути присутніми всі охочі – батьки, журналісти, громадськість. Жеребкування здійснюється в прозорому барабані, учасники витягають жереб і оголошують результат.

Можливість зарахування до спеціалізованих шкіл залишається. Якщо дитина впродовж навчання у початковій школі виявила здібності до окремих предметів (наприклад, до фізики, математики), після її закінчення вона має можливість потрапити до школи з поглибленим вивченням окремих предметів на конкурсних засадах. Учні вже психологічно готові брати участь у таких конкурсах та мають знання, які можна перевірити.

Міністерство освіти і науки України зазначає, що Уряд виділив 1 млрд. грн. на потреби початкової школи. 40% цих коштів спрямовано на закупівлю підручників та навчальних матеріалів, 40% - на придбання нових меблів, 20% - на оснащення класів комп’ютерним обладнанням. Усі перші класи отримають два типи наборів LEGO: кожен першокласник – набір Six Bricks, кожен перший клас – набір LEGO Play Box. Усі вчителі, що беруть перші класи, пройдуть навчання. Вже завершують навчання на курсах підвищення кваліфікації 22 тисячі вчителів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДАВівторок, 22 Травня 2018 13:41 | Переглядів: 124

Карта району

Оголошення

Культурні заходи

Новини структурних підрозділів


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]