Кушугумська селищна територіальна громада
Орган місцевого самоврядування — Кушугумська селищна рада Запорізького району Запорізької області. Очолює її селищний голова – Сосуновський Володимир Сергійович.
Кушугум – це селище міського типу Запорізького району Запорізької області (з 1938 року). Попередні назви селища – Кушегумівка (до 1780 року), до 1920 року Велика Катеринівка. Кушугум знаходиться на березі Дніпра, південніше міста Запоріжжя. Через селище протікає річка Кушугум, що впадає в Дніпро. З берегів річки відкривається чудовий краєвид – плавні, місце натхнення місцевих художників, фотографів та поетів. Головна особливість селища Кушугум в його неповторності.
Виникла сучасна назва селища від назви ріки Кушугум / припускають, що назва походить з тюркського слова «КУЧУГУ», «дрібний пісок»/. Друга версія виводить назву від татарських слів КОШ –«стан», ЧУМИ –«птиця». Д.І.Яворницький схилився до думки, що тюркське слово Кушугум -це місце злиття річок.
Територія, на якій розташоване селище Кушугум, в стародавні часи мала назву Дике поле. Половці, а пізніше кримські татари і турки вкрай спустошили його. В XVII– ХVІІІ століттях ці землі переходять до складу земель Запорозької Січі. Отже, населений пункт заснований в 1760 році запорозькими козаками. З козацьких зимівників виникали окремі степові хутори. Селяни-втікачі і козаки займалися рибальством, скотарством, землеробством.
Загальна площа селища Кушугум всього 496,3 кв.м. Планується, згідно генерального плану смт Кушугум, розширення меж території населеного пункту до 2020 року всього до 2330 га. В межі ввійшли частина плавнів та сільськогосподарські угіддя. Кушугум межує з селищем міського типу Балабине з півночі і селищем міського типу Малокатеринівка з півдня.
На даний час у смт Кушугум розташовані 2 заклади освіти - Кушугумський комунальний дошкільний навчальний заклад «Ромашка». Всього 70 вихованців. Дітьми опікуються кваліфіковані спеціалісти.
На території селища Кушугум розташована чудова відремонтована школа - Кушугумський навчально-виховний комплекс «школа І-ІІІ ступенів – гімназія «Інтелект», де навчається 700 учнів. Побудована школа в 1952 році. В 2011 році була проведена комплексна реконструкція будівлі. Затишні класні кімнати, комп’ютерні класи, чудовий спортзал, спортивний майданчик та шкільна бібліотека (медіатека). Навчально-виховний процес забезпечують 53 висококваліфіковані вчителі. Учні Кушугумського НВК вивчають поглиблено англійську мову, починаючи з першого класу. Також поглиблено вивчається математика, біологія, історія, інформатика, образотворче мистецтво.
Медицина: медичну допомогу в селищі надають спеціалісти філії поліклініки КЗ «Запорізька центральна районна лікарня» Запорізької районної ради Запорізької області. Будівництво велося з 2012 року по 2017 рік. Поліклініка розрахована на 250 відвідувачів. В наявності є кабінети лікарів-спеціалістів: невропатолога, кардіолога, окуліста, уролога, хірурга, отоларінголога, стоматолога, гінеколога, ендокринного терапевта та педіатра. Також працюють рентгенологічне відділення, відділення денного стаціонару, центральне стерилізаційне, кабінет УЗІ, ЕКГ, масажу, фізіотерапевтичний кабінет. Поліклініка має сучасну клініко-діагностичну лабораторію. Працює аптека.
Культура. На території Кушугумської селищної ради працюють дві масові бібліотеки. На території селища з 2017 року діє ініціативна, креативна Кушугумська молодіжна рада. Команда молоді бере участь у всіх заходах, які проходять в селищі. Веде свою активну діяльність первинна ветеранська організація смт Кушугум. Їхнє завдання полягає в піклуванні та наданні допомоги ветеранам селища Кушугум.
У селищі Кушугум розташована пам’ятка історії місцевого значення- «Братська могила радянських воїнів та пам’ятник воїнам-визволителям». У мирний час в селищі встановлений пам’ятник загиблим льотчикам.
У селищі стрімко розвивається інфраструктура, підвищуються соціально-культурний побут та покращуються умови життя. Висаджений парк, встановлюються дитячі ігрові майданчики.
Селище Кушугум – гордість Запорізького краю. Найбільшою окрасою селища є населення, бо саме люди роблять все те, що створено на території селища, живим і насиченим.
Детальніше про Громамаду за посиланням: http://kushugum-rada.gov.ua/