Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Березень 2024 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Михайло-Лукашівська сільська територіальна громада

До складу Михайло-Лукашівської сільської ради входить чотири села:
• село Михайло-Лукашеве
• село Миролюбівка
• село Нововасилівське
• село Новомихайлівське
Кожне село має свою прописану історію становлення, тут жили і працювали справжні герої захисники нашого мальовничого краю, відомі своїми багатогранними досягненнями у розбудові місцевості.
МИХАЙЛО-ЛУКАШЕВЕ
Адміністративний центр Михайло-Лукашівської сільської ради у Запорізькому районі Запорізької області. Населення сільської ради складає близько 1000 чол. Село розташоване біля річки Мокра Московка. Відстань від села до районного центру складає 12 км, за 33 км від обласного центру м. Запоріжжя. В селі є залізнична станція "Вільнянськ", яка розташовується за 12 км від села. Через село проходить автомагістраль Запоріжжя - Донецьк, яка сполучає між собою промислові області - Запорізьку, Донецьку та Дніпропетровську.
Село було засноване 1780 року селянами-кріпаками. Люди були переселені на Михайло-Лукашевські землі поміщиком Михайлом Караваткою, який в минулому був колишнім комендантом Олександрівської фортеці. 1793 року землю з селом придбав новий господар - поміщик Лукашевич. Звідси пішла подвійна назва села Михайло-Лукашеве. Сюди також були переселені кріпаки з Полтавської та Харківської областей.
Зріст населення відбувався дуже повільно. Станом на 1859 рік дворів налічувалось - 45, проживало мешканців - 242. 1880 року село стало волосним центром. В ньому були кілька кам’яних будинків і поштова станція. У 1894 р. в селі побудовали завод сільськогосподарських знарядь, власником якого був місцевий мешканець Пшеничний. В 1897 року відбувся черговий перепис, який показав що в селі було 92 двори, проживало 653 чоловіка. А в 1913 році в Михайло-Лукашевому уже налічувалося 132 двори, проживало 929 чоловік.
В 1917 році селище увійшло до складу УНР (Української Народної Республіки). Через військову поразку в бою Михайло-Лукашеве надовго стає окуповане більшовиками.
Михайло-Лукашівський район був утворений в березні 1923 року. Вже в грудні 1924 р. район перейменували на Софіївський з адміністративним центром у с. Софіївка (нині м. Вільнянськ). 1922 року невеликі колективні господарства об’єднались з комуною «Гігант», а в 1931 році на базі комуни виникло кілька колгоспів, серед яких - «Зоря» в Михайло-Лукашевому.
В 1932-1933 роках жителі села пережили страшний сталінський геноцид.
В лютому 1943 року, в час коли йшла Друга Світова війна, передові танкові частини Червоної Армії захопили Михайло-Лукашеве і найближчі села. Втративши боєприпаси і пальне, танкісти змушені були відступити. 21 вересня 1943 року село остаточно захопила Червона Армія. Сьогодні в цей день відзначається День села.
5 березня 2015 року активістами було завалено пам'ятник Леніну.
На сьогоднішній день площа села складає 264,1 га, тут налічується 412 дворів. За даними Перепису населення станом на 01.01.2007 рік мешкає 1185 чол.
В центрі села знаходиться пам’ятник загиблим односельцям та братська могила радянських воїнів.
В наші часи село Михайло-Лукашеве активно розвивається. Тут проживає, працює та виховує своїх дітей чесний і трудолюбовий народ. Всі односельчани доброзичливі та відкриті люди.
На території села функціонує амбулаторія на засадах загальної практики сімейної медицини. Медичний заклад пишається своїм кваліфіконам медичним персоналом, який активно працює та допомагає людям при першій необхідності.
Також на території села працює державне відділення «Укрпошта», бібліотека, дошкільний навчальний заклад "Берізка", Михайло-Лукашівська ЗОШ І-ІІІ ст., в якій розміщується історичний музей на громадських засадах.
МИРОЛЮБІВКА
Село Миролюбівка знаходиться на правому березі річки Солона. Вище за течією на відстані 4 км розташоване село Колос, нижче за течією на відстані 6 км розташоване село Підгірне (Новомиколаївський район). На річці зроблено кілька загат. По селу протікає пересихаючий струмок.
Село розташоване за 18 км від районного центру та за 46 км від обласного центра м. Запоріжжя. "Вільнянськ" - найближча залізнична станція, знаходиться за 18 км від села.
Село Миролюбівка утворилось на початку 19 століття, на землях поміщика Лукашевича, заселене було селянами-кріпаками. В 1917 році село входить до складу УНР (Української Народної Республіки). Через поразку в визвольній битві село надовго було окуповане більшовицькими загарбниками, встановлено окупаційну радянську владу. В 1929 році село увійшло до складу комуни «Гігант», а в 1931 — до артілі «Зоря». В 1932–1933 селянами був пережитий сталінський геноцид.
20 вересня 1943 року Миролюбівку було захоплено Червоною Армією. День села і досі відзначається в цей день. В центрі села знаходяться братська могила червоноармійців і пам'ятник загиблим односельцям.
В селі народився відомий український письменник, поет, драматург, байкар - Сеник Олекса.
НОВОВАСИЛІВСЬКЕ
Загальна площа села складає 34,7 га. Нововасилівське село знаходиться на відстані 0,5 км від села Михайло-Лукашеве. Поруч проходить автомобільна дорога Н15. Село розташоване за 15 км від районного центру, за 45 км від обласного центра м. Запоріжжя.
Найближча до села залізнична станція - "Вільнянськ", вона знаходиться за 15 км від села.
Село Новавасилівське виникло так само як і село Миролюбівка, на землі заселялись кріпацькі сім'ї. В 1917 році село увійшло до складу УНР (Української Народної Республіки). Внаслідок військової поразки село надовго було окуповане більшовицькими загарбниками. В 1931 році Нововасилівське ввійшло до артілі «Зоря». В 1932-1933 селяни пережили сталінський геноцид.
НОВОМИХАЙЛІВСЬКЕ
Загальна площа села складає 34,7 га. Новомихайлівське село знаходиться на відстані 2 км від села Михайло-Лукашеве. По селу протікає струмочок. Поруч проходить автомобільна дорога Н15.
Село розташоване за 15 км від районного центру та за 45 км від обласного центра м. Запоріжжя. Найближча залізнична станція "Вільнянськ" знаходиться за 15 км від села.
Село Новомихайлівське виникло так само як і Миролюбівка і Нововасилівка, на землях поміщика Лукашевича. В 1917 році село стало частиною УНР (Української Народної Республіки). Після поразки ворогом село надовго знаходилось в окупації більшовицьких загарбників. 1931 року село Новомихайлівське ввійшло до артілі «Зоря». В 1932–1933 роки селяни переживали сталінський геноцид.

Детальніше про Громаду за посиланням: https://mihaylolukasheve-rada.gov.ua/

 

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]