Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Січень 2023 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Оголошення

СПРИЯННЯ ВОЛОНТЕРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОБАЦІЇ

Одним з чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держави є високий рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльность, нормальні відносини в родинах та суспільстві.
Для вирішення частини цих проблемних моментів та повернення до нормального законослухняного життя в суспільстві осіб, які вчинили правопорушення, в Україні у 2015 році створено систему пробації (Закон України «Про пробацію»). В Запорізькому районі міста Запоріжжя діє Запорізький районний відділ уповноваженого органу з питань пробації. Співробітники даного відділу працюють з такими категоріями громадян, як: обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засудженні до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний cтрок замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; звільненні від відбування покарання вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох років; особи засуджені до покарання у виді штрафу, особи, засудженні до обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення, правопорушники яким призначене адміністративне стягнення у виді громадських, виправних та суспільно корисних робіт. Але одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання уповноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників. З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.
Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію» та Наказу Міністерства юстиції України № 98/5 від 17.01.2017 року «Про затвердження Положення про діяльність волонтерів пробації.
Основним завданням волонтерів побації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально-виховної роботи. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації.
Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань побації, порушили права суб’єктів пробації.
Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямками: сприяння уповноваженим органом з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації; участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктом пробації; участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації; участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробаціїї; надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктів пробації; сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності; сприяння у реалізації апробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням; участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманням суб’єктами пробації обов’язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду, передбачає участь у: перевірці суб’єктів пробації за місцем роботи або навчання; перевірці виконання обов’язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; перевірці достовірності поважних причин, що обумовили неявку суб’єктів пробації до уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк; заходах, пов’язаних з початковим розшуком суб’єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме.
Волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадянами, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій. Кандидати у волонтери мають пройти відбір і навчання.
Просимо врахувати, що в сучасних умовах уповноваженні органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат.
Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконані волонтерської діяльності.

Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися:
69005 м. Запоріжжя вул. Олександра Матросова 26, Запорізький районний відділ філії ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області
(Керівник Світлана Панпуха м.т. 098-128-15-12)

Вівторок, 10 Вересня 2019 09:44 | Переглядів: 171

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]