Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Квітень 2024 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Особливості надання допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми

1 Суб’єкт, який виявив дитину, яка постраждала від торгівлі людьми або якому в результаті його діяльності стало відомо про постраждалу дитину зобов'язаний невідкладно повідомити про це відповідну службу у справах дітей та орган внутрішніх справ.

2. Усі дії щодо дитини здійснюються відповідно до вимог нормативно-правових актів щодо захисту прав дитини. Не допускається розголошення відомостей щодо звернення дитини, яка постраждала від торгівлі людьми, з'ясування додаткової інформації, що не стосується суті звернення.

У разі якщо вік особи не визначений і є підстави вважати, що ця особа - дитина, вона вважається дитиною і всі дії щодо неї здійснюються відповідно до вимог нормативно-правових актів щодо захисту прав дитини до встановлення її віку.

3. У разі якщо дитину, яка постраждала від торгівлі дітьми виявлено за кордоном, і вона позбавлена батьківського піклування і є громадянином "України, така дитина підлягає поверненню до України у двомісячний строк після погодження цього питання з компетентними органами держави її перебування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. № 569 „Про затвердження Порядку повернення до України позбавлених батьківського піклування дітей, які є громадянами України".

4. Якщо на території України_виявлена дитина, яка є іноземцем або особою без громадянства і розлучена з сім'єю, служба у справах дітей (у разі перебування дитини у притулку) разом з органами внутрішніх справ на підставі наявної інформації про дитину та опитування дитини .з'ясовують відомості щодо батьків, інших родичів, опікунів чи піклувальників дитини.

За результатами здійснених заходів та з метою з'ясування місця перебування законних представників дитини служба у справах дітей надсилає до МЗС запит з вичерпною інформацією про дитину,батьків, інших родичів або опікунів чи піклувальників дитини та країни їх проживання. МЗС доручає закордонній дипломатичній установі України в країні громадянства чи постійного проживання дитини, як правило, через МЗС країни перебування або через відповідний компетентний орган вжити заходів з метою розшуку та встановлення контакту із законними представниками дитини та інформування їх щодо місцезнаходження дитини.

5. У разі виникнення безпосередньої загрози життю чи здоров'ю дитини, орган опіки та піклування, якому стало відомо про це, приймає рішення відповідно дo постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 „Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини".

6. Орган опіки та піклування надає допомогу дитині з моменту, коли з'явилися підстави вважати, що вона постраждала від торгівлі дітьми, і до повного завершення реабілітації дитини або вирішення питання щодо повернення дитини до країни походження, якщо вона є іноземцем або особою без громадянства.

7. Після отримання інформації про дитину, яка постраждала від торгівлі дітьми, служба у справах дітей, на території якої виявлено дитину, невідкладно встановлює особу дитини, здійснює оцінку обставин та „приймає план першочергових заходів допомоги дитині на період до вирішення питання щодо встановлення дитині статусу особи, яка постраждала від торгівлі дітьми.

У разі якщо дитина, яка постраждала від торгівлі дітьми, мас статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або залишилась без батьківського піклування служба у справах дітей невідкладно вирішує питання влаштування дитини.

8. За зверненням суб'єкта, який виявив дитину, в тому числі і дитину, розлучену з сім'єю, або законного представника такої дитини посадова особа відповідального підрозділу інформує дитину у зрозумілій для неї формі або її законного представника (у разі необхідності із залученням перекладача) про можливість отримання допомоги, види такої допомоги, умови та порядок їх надання.

9. У разі звернення для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, дитині, яка органами внутрішніх справ чи судом визнана потерпілою від злочину, пов'язаного з торгівлею людьми, або цивільним позивачем у справі на підставі винесеної постанови чи ухвали, або особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території іншої держави, що підтверджено результатами розслідування відповідних органів такої держави, заява щодо зазначеної дитини приймається без проведення співбесіди noсадовою особою

10. У разі відсутності у постраждалої дитини документів, що посвідчують особу, орган опіки та піклування звертається по територіального органу або підрозділу ДМС, який терміново здійснює заходи щодо відновлення або видачі таких документів (вступає в дію після повного внесення всіх осіб до Єдиного державного демографічного реєстру).

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]