Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Корисні посилання

Календар

« Листопад 2020 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24  
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Новини

Здійснено перевірку пам’яток археології та історії на території Запорізького району

06.08.2020 року, на виконання Плану здійснення контролю за виконанням органами місцевого самоврядування Запорізького району делегованих повноважень органів виконавчої влади, затвердженого розпорядженням голови Запорізької райдержадміністрації від 26.12.2019 №664 та «Програми збереження об’єктів культурної спадщини», яка була затверджена рішенням п’ятої сесії сьомого скликання Запорізької районної ради Запорізької області від 31.03.2016р №19 представники КЗ «Районний центр культури і дозвілля» Запорізької районної ради разом з відділом освіти, молоді, спорту, культури та туризму Запорізької райдержадміністрації, «Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини» Запорізької обласної ради та відповідальної особи від Новоолександрівської сільської ради було здійснено перевірку пам’яток археології та історії.

Згідно п. 5 розділу «б» статті 31 та п. 10 розділу «б» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень виконкомів сільських та селищних рад у галузі культури входить організація охорони, реставрації, збереження та використання пам'яток історії і культури і культурного надбання.

На обліку пам’яток культурної спадщини в Новоолександрівській сільській раді перебуває:

8 пам’яток історії (12об’єктів):

-         братських могил радянських воїнів, в т.ч. жертв фашизму –2;

-         комплексів з індивідуальними похованнями, пам’ятниками воїнам-односельцям, груп братських могил – 3;

-         окремо розташованих індивідуальних поховань періоду Другої Світової війни –2;

-         пам’ятних знаків на визначних місцях – 1,

   а також 35 пам’яток археології: (11 – курганів, 24 – курганних могильників,), загальна кількість курганних насипів складає 150 курганів.

 У ході перевірки виконання п. 10 розділу «б» статті 32 та п.5 розділу «б» статті 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснено огляд пам’яток історії та археології (біля сіл Григорівка, Веселянка, Запорожець) та складено відповідний акт.

За останні роки спостерігається тенденція до збільшення числа випадків проведення незаконних пошукових робіт на пам'ятках археології. В групі ризику знаходяться об'єкти, які добре візуалізуються на місцевості, мають висоту (2м і більше), знаходяться поблизу населених пунктів та вздовж доріг. Так 27.11.2019р на території Новоолександрівської ОТГ (с. Григорівка) було значно пошкоджено та розграбовано пам'ятку археологічної спадщини місцевого значення, охоронний номер №4005 курган №1. На даний час центральна частина кургану знищена грабіжницькими ямами. Нових пошкоджень, окрім тих, що були зроблені в листопаді минулого року, на час перевірки не зафіксовано. Рекомендовано Новоолександрівській сільській раді звернутися до КЗ «Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини» Запорізької обласної ради для дослідження даної пам'ятки археології. Також рекомендовано встановити на курганах інформаційні знаки.

Серед проблем, які були відзначені в результаті огляду, необхідно зазначити тенденцію руйнування об’єктів з нетривких матеріалів. Здебільшого це стосується меморіальних плит з прізвищами воїнів-визволителів. В цілому, технічний стан пам’яток історії та археології в ході даної перевірки визначений, як добрий та задовільний.

  Відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму Запорізької райдержадміністраціїП'ятниця, 07 Серпня 2020 14:41 | Переглядів: 570

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]