Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Квітень 2024 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА ЗРУЙНОВАНЕ ЖИТЛО: У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОВА ОБГОВОРИЛИ МЕХАНІЗМИ ВІДШКОДУВАННЯ КОШТІВ

Про надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло внаслідок бойових дій говорили на нараді начальника ЗОВА Юрій Малашка з керівниками структурних підрозділів та голів районних військових адміністрацій.

На початку засідання Юрій Малашко наголосив, що роботу з ліквідації наслідків ворожої атаки на житловий будинок, яка сталася 2 березня, вже завершено. Зараз вживаються заходи щодо надання допомоги постраждалим.

Дякуємо міжнародним організаціям, які долучаються до розв’язання проблемних питань. Вони безпосередньо виїжджали на місце ракетного удару та все побачили на власні очі. Окрім цього, сьогодні провів зустріч з делегацією ООН. Обговорили пріоритетні напрямки роботи та алгоритми надання гуманітарної підтримки постраждалим. Наголошую, що буде докладено максимально зусиль, аби наші мешканці отримали всю необхідну допомогу та не відчували себе покинутими, - підкреслив керівник ЗОВА.

Далі директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОДА Віталій Литвиненко зазначив, що Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 7198 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації”. Так, посадовець розповів, хто зможе отримати відшкодовані кошти.

Це фізичні особи - громадяни України:

Власники квартир, інших житлових приміщень, приватних житлових, садових та дачних будинків.

Замовники будівництва приватних, садових та дачних будинків.

Фізичні особи, які здійснили інвестування та фінансування житлового будівництва (об’єкти не прийнято в експлуатацію).

Члени житлових кооперативів, які викупили житло, але не оформили право власності на нього.

Спадкоємці вищевказаних осіб.

Розглядати заяви та приймати рішення про надання або відмову в наданні компенсації за знищене майно будуть Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації. Вони створюватимуться виконавчими органами місцевого самоврядування. Обласна влада наголошує, що вже сьогодні потрібно напрацьовувати склад та алгоритм роботи відповідних комісій та після набуття чинності законом забезпечити оперативний розгляд заяв власників пошкодженого або знищеного майна.

У законопроєкті також зазначається, що компенсацію можна буде використати протягом 5 років для придбання нового житла, інвестування будівництва житла на первинному ринку, будівництво приватного, садового, дачного будинку.

Проте, отримувач компенсації не може:

Отримати гроші “на руки”.

Придбати нежитлові приміщення.

Продати отримане житло протягом 5 років.

Бути іноземним громадянином.

Бути юридичною особою.

Мати судимість за злочини проти основ національної безпеки.

Входити до держав санкційних списків.

Бути позбавлених отриманих коштів, окрім як за рішенням суду.

Заяви на виплату компенсації приймаються протягом воєнного стану та протягом року після його припинення або скасування. Вона може бути подана в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, додаток Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, а також в паперовій формі через ЦНАП, органи соціального захисту населення або нотаріуса.

Подача заяви про надання компенсації здійснюється незалежно від місця проживання фізичної особи або місцеперебування юридичної особи.

На звершення Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ЗОДА Віталій Литвиненко акцентував, що Закон вже передано на підпис Президентові України Володимиру Зеленському. Він набере чинності через два місяці з дня його опублікування.

Департамент культури та інформаційної політикиПонеділок, 06 Березня 2023 15:20 | Переглядів: 255

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]