Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Липень 2024 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Громадські організації планують запровадити моніторинг прозорості дій влади

Голова обласної державної адміністрації Костянтин Бриль взяв участь у засіданні «круглого столу» разом з представниками Ради громадських організацій при облдержадміністрації з питань підвищення ефективності спільної роботи.

Голова Ради громадських організацій Олена Плечун наголосила на важливості максимальної публічності та відкритості у взаємодії громадськості та влади як запоруки плідної та результативної роботи на благо суспільства.

Як запевнив Костянтин Бриль, облдержадміністрація виступає помічником у налагодженні діалогу Ради з громадським активом міст та районів області.

- На сьогодні в області існує більше 1400 громадських організацій. Чимало з них кишенькові та створені лише для того, щоб тиснути на владу. Як приклад - більше 20 організацій заявлені на антикорупційному напрямку. Проте є й ті, що реально працюють на благо громади. Наша мета - об'єднати тих, хто діє, аби всі організації працювали системно задля запорізьких громадян, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Під час обговорення член Ради Лідія Кривенко порушила питання зловживань у Запорізькій обласній клінічній лікарні, а саме незаконний збір коштів за обслуговування. Активістка вказала на необхідність публічного інформування про надходження та використання цих коштів.

У зв’язку з цим запропоновано виробити механізм спільного моніторингу відкритості, прозорості та законності здійснення тендерних закупівель, підготовки тендерної документації, оперативного реагування на виявлені порушення. На прикладі Запорізької обласної клінічної лікарні, яка найближчим часом проводитиме закупівлі нового МРТ за бюджетний кошт, громадськість та виконавча влада намагатиметься зробити цей процес максимально публічним та відкритим. Наступник кроком стане електронний документообіг в обласній клінічній лікарні. Реалізація цього проекту дозволить спростити механізм надання медичної допомоги та консультацій, а також реалізацію програми «Доступні ліки». Цей проект передбачає занесення даних пацієнта у реєстр, звернення до лікаря та призначення на лікування, діагнози та рецепти.

Учасники засідання висловилися за налагодження ефективного діалогу з усіх актуальних питань соціально-економічного розвитку шляхом проведення спільних засідань за «круглими столами», семінарів, громадських слухань, конференцій тощо.

За підсумками «круглого столу» представники громадськості та обласна влада ухвалили резолюцію щодо тіснішої співпраці. Зокрема, вирішено включити представників Ради громадських організацій до складу колегій та інших консультативно-дорадчих органів при департаментах та управліннях облдержадміністрації, що дасть змогу компетентним активістам беспосередньо брати участь у робочих процесах.

Відкритість та прозорість роботи облдержадміністрації буде забезпечено через надання для громадського обговорення до профільних комісій проектів нормативно-правових та розпорядчих актів, регіональних програм соціально-економічного розвитку. Робота Ради буде висвітлюватися на офіційному веб-порталі обласної державної адміністрації шляхом створення окремої тематичної рубрики, запрошення представників ЗМІ на її заходи.

На завершення очільник регіону підкреслив важливість того, щоб представники громадських організацій брали участь у виїздах на території для обговорення проблемних ситуацій на місцях, закликав активніше долучатися до участі у роботі комісій.

- Завдяки цьому громадськість і влада зможуть краще працювати в інтересах жителів Запорізького краю, разом реалізовувати та роз’яснювати важливі реформи, бути ефективнішими та сильнішими, - зазначив Костянтин Бриль.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДАП'ятниця, 30 Червня 2017 14:13 | Переглядів: 426

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]