Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Лютий 2024 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23  
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Новини

ОБЛАСНА ВЛАДА ТРИМАЄ НА КОНТРОЛІ ПИТАННЯ ПИТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТЕРИТОРІЙ

В облдержадміністрації відбулась нарада з проблемних питань водопостачання населених пунктів Михайлівської та Петро-Михайлівської сільських рад Запорізького району. В нараді прийняли участь представники облдержадміністрації, виконкому Запорізької міської влади, керівництво КП «Водоканал» м. Запоріжжя, голови та депутати зазначених сільських рад.

Як зазначив директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко, заборгованість КП «Михайлівський сількомунгосп» перед КП Водоканал на сьогодні досягла суми у 13,5 млн грн та постійно зростає. Така ситуація призвела до обмеження водопостачання цьому підприємству з боку КП Водоконал. Внаслідок цього 31 серпня мешканці населених пунктів зазначених сільських рад, які залишились без питного водопостачання, заблокували проїзд по автомобільній дорозі державного значення М-18.

Як зазначалось на нараді, заборгованість КП «Михайлівський сількомунгосп» постійно зростає і заходи, які вживались місцевою владою для покращення ситуації, були недостатніми та не призвели до бажаного результату.

Під час проведення наради були обговорені заходи, які необхідно реалізувати для виправлення ситуації. В першу чергу, це необхідність стовідсоткового обліку спожитих послуг, у тому числі по населеним пунктам в цілому. Крім того, повинна бути активізована боротьба з несанкціонованими підключеннями до водопровідних мереж населених пунктів. Також існує необхідність проведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня. В ситуації, яка склалась, обов’язковою є фінансова підтримка місцевого бюджету комунальному підприємству-боржнику.

Як зазначили голови сільських рад, основною проблемою є незадовільний технічний стан магістрального водогону до населених пунктів цих рад, що призводить до втрат питної води до 60 відсотків від обсягів води, що купується у КП Водоканал.

З метою вирішення цього питання за рахунок місцевого бюджету у 2019 році було виготовлено та затверджено проєкт «Будівництво питного водопроводу від с. Люцерна Вільнянського району до с. Георгіївське Вільнянського району на території Михайлівської сільської ради та від с. Георгіївське до с. Гнаровське на території Михайлівської та Гнаровської сільських рад Вільнянського району Запорізької області» загальною кошторисною вартістю 28 478,087 тис. грн. Проєктом передбачається будівництво водопроводу протяжністю 10,32 км.

У 2020 році на реалізацію цього проєкту у обласному бюджеті передбачалось 15 млн грн., але ці кошти було перерозподілено на боротьбу з коронавірусом.

За результатами наради було прийнято рішення, що облдержадміністрація ініціюватиме перед депутатським корпусом на найближчій сесії обласної ради питання виділення коштів для реалізації цього проєкту.

Позиція облдержадміністрації залишається незмінною: всі споживачі повинні безперебійно отримувати якісне питне водопостачання та вчасно оплачувати отримані послуги.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДАЧетвер, 02 Вересня 2021 11:37 | Переглядів: 198

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]