Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Травень 2022 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Новини

РУТИННА ВАКЦИНАЦІЯ: ВІД ЯКИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПОТРІБНО ЩЕПИТИСЬ?

Вакцинація щороку рятує мільйони людських життів у всьому світі від небезпечних інфекційних хвороб та запобігає мільйонам летальних випадків. 

І попри масштабну кампанію вакцинації проти коронавірусу, ми не повинні забувати про рутинні щеплення, які попереджають  спалахи  вакцинокерованих інфекцій.  

Наразі,  згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні передбачено обов’язкову вакцинацію проти 10 захворювань, а саме: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюка,   гемофільної інфекції, краснухи, кору, епідемічного паротиту та гепатиту В. 

Препарати проти вище перерахованих хвороб МОЗ України закуповує за державні кошти і кожен громадянин може отримати їх безкоштовно. 

Крім обов’язкових щеплень є  рекомендовані, які можуть захистити людей від небезпечних хвороб. Такі вакцини держава не закуповує, їх кожен охочий може купити в аптеці чи зробити щеплення в клініці. До рекомендованих вакцин належать препарати від грипу, менінгокока, пневмокока, вітряної віспи, ротавірусу,   гепатиту A, папіломавірусної інфекції. Попередньо, з 2022 року до переліку обов’язкових вакцин  додасться щеплення проти пневмококової інфекції.

Для повноцінного захисту від вже відомих хвороб потрібно, щоб вакцинувалися 95% населення. За даними ВООЗ, щороку щеплення допомагають врятувати від 2 до 3 млн життів. Нагадаємо, що завдяки вакцині людство подолало пандемію віспи, а захворюваність на поліомієліт знизилась на 99%. У цілому значно знизився рівень захворюваності на дифтерію, правець, кашлюк та краснуху. Смертність від кору зменшилась на 75%, а щорічна смертність новонароджених від правця – в понад 13 разів. 

 

За матеріалами МОЗВівторок, 30 Листопада 2021 08:11 | Переглядів: 85

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]