Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Червень 2024 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23 30

Пошук

Новини

Сьогодні, 9 грудня, весь світ відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією

Шістнадцять років тому Україна ратифікувала Конвенцію ООН проти корупції, але фактично справжня боротьба з корупцією почалася завдяки Революції Гідності. Саме тоді почали створювати потужну систему антикорупційних органів, яка зараз працює разом з усіма українцями на перемогу.

Для Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) формування культури доброчесності і запобігання корупції — основний внесок у майбутню перемогу.

Які результати НАЗК?

Після повномасштабного вторгнення росії НАЗК швидко адаптувалося до змін у суспільстві.

Попри часткову зупинку функцій, НАЗК не лише продовжує виконувати свої обов’язки, але й перерозподіляє ресурси для потреб воєнного часу.

Призупинення обов’язкового декларування не заважає НАЗК перевіряти посадовців. НАЗК відновило роботу з проведення моніторингу способу життя та розпочало моніторинг щодо 78 декларантів. За цей час складено адмінпротоколи щодо 5 народних депутатів України через зазначення недостовірних відомостей у декларації на загальну суму понад 3,1 млн грн.

Ми слідкуємо за прозорим та відкритим звітуванням політичних партій.

Фінансові звіти політичних партій та кандидатів під час виборів будуть доступними для ознайомлення кожному українцю через портал POLITDATA. Це питання було врегульовано Постановою ЦВК № 90 від 12.08.2022.

Ще одним потужним результатом цього року стало ухвалення Верховною Радою Антикорупційної стратегії до 2025 року. Наразі НАЗК розробило проект Державної антикорупційної програми з виконання Антикорупційної стратегії на 2023–2025 роки (ДАП). Саме ця програма стане якісним інструментом впровадження антикорупційної політики, розбудови України як європейської держави, прозорої повоєнної відбудови й формування доброчесного суспільства.

НАЗК продовжує роботу над запобіганням конфлікту інтересів.

Склали адмінпротоколи на народних депутатів, заступника міністра, прокурора, 3 міських голів, 9 голів районних рад, 11 державних службовців.
Надіслано 115 повідомлень про ознаки вчинення кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки.
Внесено 14 приписів через конфлікт інтересів.
Розглянуто 295 повідомлень про корупцію, інших порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції».
Затверджено 3 обґрунтовані висновки про виявлення ознак корупційних правопорушень на суму понад 5,8 млн грн.
Затверджено 18 обґрунтованих висновків про виявлення ознак правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Окремим напрямом роботи для НАЗК стала підготовка аналітичних матеріалів про корупційні ризики пов’язані з війною.

Зокрема, Агентство пильно слідкує за корупційними факторами при перетині кордону. Результатом аналізу яких стало дослідження «Корупційні схеми та ризики під час виїзду з України в умовах воєнного стану».

Також НАЗК проаналізувало корупційні ризики під час обмеження обігу ліків та підготувало окреме дослідження «Корупційні ризики під час обмеження обігу лікарських засобів в умовах воєнного стану», де визначило низку корупційних ризиків, що можуть призвести до катастрофічних наслідків, якщо ситуацію не змінити.

Для України гостро стоїть питання повоєнної відбудови. НАЗК як орган, який формує антикорупційну політику та відповідає за запобігання корупції продовжує роботу над нульовою толерантністю до корупції.

Що вже зроблено?

Стартував пілотний проект «Прозора школа». Його мета – якісна трансформація шкільного середовища України через впровадження ефективного навчання з доброчесності та антикорупції для учнів і педагогів. Для участі в проекті обрано 16 навчальних закладів із 135 шкіл з усієї України.
Запущено навчальну платформу NAZK.Study.gov.ua, де зібрані найкращі безкоштовні онлайн-курси з антикорупції та доброчесності. Крім того, запущено два нові онлайн-курси «Основи антикорупції для всіх і кожного» та базовий курс для студентів «YOUніверситет».
У рамках проекту «Ukraine NOW. Візія майбутнього» опубліковано 25 відеоінтерв’ю та 7 стрімів з лідерами громадської думки, які переглянули понад 220 тис. людей.

НАЗК також активно допомагає з санкційною політикою.

Так, НАЗК запустило Портал “Війна і санкції” і Портал повідомлень викривачів про активи осіб, причетних до агресії РФ проти України.

Агентство ідентифікувало близько 20 тис. фізичних та 4 тис. юридичних осіб, які причетні до агресії проти України та підготувало списки кандидатів для накладення міжнародних санкцій. Роль НАЗК у ідентифікації кандидатів на санкції передбачена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Міжнародною групою з питання санкцій проти росії.

Крім того, було виявлено понад 450 іноземців у 500 російських компаніях, які були у складі керівних органів (СЕО, наглядові ради) з 50 країн (найбільше з Німеччини, США, Великобританії, Франції, Італії, Австрії).

Окремим напрямом роботи стала допомога з пошуком зрадників. Агентство виявило 2464 факти можливої колабораційної діяльності та передало ці списки до Служби безпеки України (СБУ).

Які виклики ще попереду?

Зараз для НАЗК принципово важливе питання відновлення обов’язкового декларування та повних перевірок. У час, коли міжнародні партнери пильно слідкують за нашими діями та допомагають поповнювати бюджет нашої країни, контроль за статками посадовців відіграє надзвичайну роль. Ми очікуємо, що парламентарі якнайшвидше внесуть зміни до Закону та повернуть обов’язковий фінансовий контроль за посадовцями.

Тримаймося та працюємо на перемогу!

 

Національне агентство
з питань запобігання корупції

 

 П'ятниця, 09 Грудня 2022 14:03 | Переглядів: 438

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]