Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Червень 2024 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23 30

Пошук

Новини

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щороку, починаючи з 1988 року, 1 грудня світ відзначає День боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Його, Всесвітня організація охорони здоров’я, ініціювала 35 років тому, щоб привернути увагу суспільства до проблем людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект «Червона стрічка» символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.
Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.
Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. Багато людей в Україні вважають себе обізнаними з цього питання. Проте більшість молодих людей вважають, що ця проблема – це щось далеке, що вона їх не стосується і не буде стосуватися в майбутньому. Факти доводять протилежне – кожного року фіксують все більше випадків захворювань на СНІД.
За даними Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України щодня в нашій країні реєструють близько трьох десятків випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію та до десяти – на СНІД. Станом на 1 липня 2023 під медичним наглядом перебувало 158 308 людей з вірусом імунодефіциту.
Незважаючи на успіхи медицини, ВІЛ/СНІД все ще залишається невиліковною хворобою. Сьогодні ВІЛ - це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусноютерапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.
Якщо є підозра інфікування ВІЛ, потрібно не пізніше 72 годин після контакту звернутися до лікаря для початку прийому постконтактної профілактики ВІЛ.
Отримати послуги з тестування на ВІЛ-інфекцію можна:
у сімейного лікаря, в закладах амбулаторного та хірургічного профілів тощо;
на базі неурядових організацій, що працюють з ключовими та уразливими групами людей;
вдома та самостійно за допомогою оральних тестів, які можна замовити безоплатно на сайті https://prozdorovia.in.ua , http://oraltest.org.ua .
Знайти найближчий пункт тестування на ВІЛ можна у чат-боті #ТЕСТпоруч https://t.me/HIVfree_bot і на сайті https://testporuch.phc.org.ua . Тут можна зрозуміти власні ризики щодо ВІЛ, а також дізнатися де і як пройти тестування.
З питань ВІЛ/СНІДу працює загальнонаціональна гаряча лінія 0 800 500 451.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

 П'ятниця, 01 Грудня 2023 15:04 | Переглядів: 83

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]