Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Грудень 2024 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Новини

Яка медична допомога надається внутрішньо переміщеним особам при інфаркті в Україні

Безоплатна медична допомога при інфаркті міокарда надається у 78 лікарнях країни за договором із НСЗУ в межах пакету «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда». Тож незалежно від місця реєстрації чи статусу пацієнт може розраховувати на всі необхідні діагностичні обстеження та лікування.

Інфаркт міокарда – це небезпечний для життя патологічний стан, який розвивається через гостре порушення коронарного кровообігу.

Серед факторів, що підвищують ризики розвитку інфаркту міокарда – хвороби серцево-судинної системи, цукровий діабет, схильність до тромбозу, високий рівень холестерину в крові, атеросклероз, ожиріння, гіпертонія, шкідливі звичка та малорухливий спосіб життя.

Як розпізнати симптоми інфаркту:

різкий біль, печіння в грудях;

нерівномірне серцебиття;

відчуття здавлювання за грудиною;

поширення болю на нижню щелепу, шию, плечі, руки;

задишка;

нудота;

запаморочення;

сильна слабкість;

холодний піт.

Людина з підозрою на інфаркт потребує термінової медичної допомоги. Несвоєчасне отримання такої допомоги викликає незворотні зміни в серцевому м’язі та може спричинити зупинку серця.

Якщо у людини є ознаки інфаркту, то першочергово необхідно зателефонувати 103, описавши оператору симптоми. Бригада екстреної медичної допомоги одразу доставить постраждалого у найближчий медзаклад, що має договір з НСЗУ на лікування інфаркту.

Пацієнт отримує такі безоплатні послуги з лікування гострого інфаркту міокарда:

первинний огляд, оцінка загального стану;

екстрене визначення основних біохімічних показників і специфічних кардіологічних тестів крові для підтвердження пошкодження міокарда, диференціальної діагностики та динамічного спостереження;

лабораторні дослідження у цілодобовому режимі;

інструментальні дослідження у цілодобовому режимі: ангіографічне дослідження коронарних судин; електрокардіографія; ехокардіографія; рентген тощо;

проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця та відновлення кровотоку;

знеболення та анестезіологічне забезпечення;

консультації лікарями інших спеціальностей;

забезпечення лікарськими засобами;

послуги з реабілітації в гострому реабілітаційному періоді.

Слід знати: під час надання екстреної медичної допомоги місце реєстрації та проживання значення не мають. Пацієнт з підозрою на інфаркт отримує усю необхідну екстрену діагностику безоплатно, а в разі підтвердження діагнозу – повний спектр медичної допомоги. Своєчасна медична допомога та дотримання маршруту пацієнта з інфарктом підвищує шанси на повноцінне одужання.

Медична допомога при інфаркті є безоплатною за Програмою медичних гарантій. Тому вимагання у внутрішньо переміщеної особи, що екстрено потрапила до лікарні, електронного направлення, оплати благодійних внесків чи окремих обстежень – неправомірні.

Якщо внутрішньо переміщеній особі пропонували придбати ліки власним коштом, оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, здійснити благодійний внесок – це порушення прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку пацієнту або особі, яка супроводжує, потрібно подати звернення щодо порушення:

зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77;

через електронну форму на сайті НСЗУ.



Середа, 09 Жовтня 2024 15:13 | Переглядів: 54

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]