Новини
Як та де отримати безоплатну реабілітацію амбулаторно: НСЗУ дала роз’яснення
Отримати безоплатну реабілітаційну допомогу в лікарні без госпіталізації може кожен українець, незалежно від місця проживання та реєстрації. Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.
Реабілітація може бути необхідною після операційного втручання, тривалого лікування, внаслідок травмувань або хвороб. З початку повномасштабного вторгнення кількість людей, які потребують комплексного відновлення, постійно зростає. Повернення хворих до повноцінного активного життя шляхом реабілітації – один із важливих напрямів системи охорони здоров’я України.
Отримати безоплатну реабілітаційну допомогу амбулаторно може кожен. Її вартість покриває Програма медичних гарантій. Для цього громадянам потрібно обрати будь-який з 470 медзакладів країни, що мають договір з НСЗУ за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».
Щоб отримати цю послугу, потрібно:
мати електронне направлення на реабілітацію від сімейного або лікуючого лікаря, зокрема фізичної та реабілітаційної медицини;
з е-направленням звернутись до медичного закладу.
Пацієнт може самостійно обрати реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ та фахівців.
У межах пакету громадяни можуть безоплатно отримати нейрореабілітацію, ортопедичну, психологічну, кардіо-респіраторну та комплексну реабілітації. Пацієнтам доступні й інші безоплатні послуги:
реабілітаційні обстеження;
встановлення реабілітаційного діагнозу та складання індивідуального плану терапії;
підбір та налаштування допоміжних засобів реабілітації.
Під час проходження реабілітації пацієнт також може отримати консультації лікарів інших спеціальностей, психологічну допомогу, супровід в оформленні довідок тощо. Ознайомитись з повним обсягом реабілітаційних послуг, які надаються амбулаторно, можна на сайті НСЗУ за посиланням.
Знайти заклад, який безоплатно надає послуги з реабілітації амбулаторно, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77 або за допомогою електронної карти за посиланням.
Заклад реабілітації не може вимагати від внутрішньо переміщеної особи або іншого громадянина оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок. Це порушення прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку потрібно подати звернення щодо порушення до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або оформити його через електронну форму на сайті НСЗУ за посиланням.
Середа, 30 Жовтня 2024 08:24 | Переглядів: 44