Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Квітень 2024 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Костянтин Бриль: «Кожного дня ми бачимо зміни та рухаємося вперед»

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч зі студентами вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у Запорізькому обласному центрі молоді. Тема спілкування - «Рішення - в дію!» стосувалися найважливіших питань області та Запоріжжя, а також пріоритетних завдань роботи облдержадміністрації.

Відповідаючи на запитання молоді, Костянтин Бриль виділив кілька основних напрямків діяльності влади регіону.

- Одним із пріоритетів можу назвати відновлення міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Цей напрям є моєю особистою мрією. Разом з міською владою Запоріжжя, за підтримки Кабінету Міністрів України вже менше ніж за два тижні ми починаємо заливати фундамент нового терміналу. Його вартість близько 700 мільйонів гривень. А в підсумку ми отримаємо сучасний термінал на кшталт того, що є в Жулянах. Коли ми відновимо аеропорт, це дасть поштовх для розвитку регіону. Йдеться про логістику, економіку, туризм та багато іншого. Наприклад, чимало турецьких авіакомпаній уже запропонували нам зробити Запоріжжя транснаціональним пунктом для перельотів у Європу через Стамбул. Ми провели чимало підготовчих робіт, аби отримати погодження всіх відомств. Також нині ведемо не меншу роботу для отримання фінансування з держбюджету на будівництво доріг в області. Йдеться про суму понад 2 мільярди гривень. У підсумку маємо отримати якість доріг не гірше за ті, що нині будує турецька фірма у Дніпровському напрямку. Чимало проектів нині залежить від злагодженої роботи з облрадою та владою в районах. Від цього залежатиме не тільки розвиток регіону, а й упровадження в життя всіх важливих реформ, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами очільника регіону, чимало факторів змінили сучасну Україну. Серед головних - наслідки світової політичної та економічної кризи, анексія Криму, військові дії на Сході держави. З іншого боку, з 2014 року почали втілюватися в життя глибинні реформи, розпочаті українською владою. Зокрема реформа децентралізації. Ще 1 квітня 2014 року Уряд ухвалив Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, що була проголошена Президентом України Петром Порошенком. Як наслідок, значні повноваження та бюджетні надходження були передані з державного рівня на місцевий.

Як наголосив Костянтин Бриль, у європейських містах влада громад уже давно є звичним явищем, оскільки місцеві жителі краще знають власні потреби. В Україні ж через відсутність повноважень на місцях стан регіональної інфраструктури, освіти та медицини був далеко не кращим.

- Звернувши на шлях децентралізації, Україна почала зі створення територіальних громад. Громада, яка об’єднала жителів сусідніх міст та сіл, стала фундаментом нової структури влади. На початок 2017 року в області налічувалося 16 ОТГ, до кінця 2017 року заплановано створення З6. Новостворені громади почали самі вирішувати питання ремонту доріг, покращення умов в освітній і медичній сферах, збирати податки, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Він також додав, що згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології 46% українців уже побачили позитивні зміни від додаткових фінансів, отриманих місцевою владою.

Костянтин Бриль підкреслив, що в останні роки Україна провела критично важливі реформи, а ставлення народу змінилося до багатьох речей.

- Прийнято новий Закон України «Про освіту», якого ми чекали довгий час, розпочалася пенсійна реформа, медична реформа, будуть надаватися електронні довірчі послуги, які будуть впливати на легкість ведення бізнесу в Україні. Кожного дня ми бачимо зміни, ми рухаємося вперед і в минуле немає вороття. Сьогодні від нас з вами залежить майбутнє. Вам, молоді, необхідно брати участь у реформуванні країни, в її перезавантаженні. Кожному з нас держава дає право брати участь у реформуванні, надавати пропозиції, брати участь у громадському обговоренні нових законопроектів. Жити в епоху змін - це відповідально та нелегко, але цікаво і перспективно. Наша зустріч сьогодні символізує єдність молоді та влади, єдність думок і поглядів, найголовніше - єдність дій, - наголосив Костянтин Бриль.

Керівник регіону також відповів на запитання студентів. Серед найважливіших: держгарантії пільгового проїзду для студентів до місця навчання і додому; відновлення Запорізького центру молоді, підсумки Революції Гідності, обіцянки її лідерів та їх виконання, зокрема, стосовно сильної армії, Угоди про асоціацію, зони вільної торгівлі і безвізового режиму з Європейським Союзом.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДАСереда, 01 Листопада 2017 10:19 | Переглядів: 432

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]