Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Лютий 2024 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23  
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Новини

На водоймах області встановлено цілодобове патрулювання

 

В акваторії Каховського та Дніпровського водосховищ у Запорізькій області триває двомісячник з охорони рибних ресурсів, який щороку проводиться в період нересту.

Наразі у Каховському та Запорізькому водосховищах закінчився нерест плітки, окуня, ляща, сазана, плоскирки, сома, карася, судака та верховода.

За повідомленням Запоріжрибоохорони, з метою запобігання незаконному вилову водних біоресурсів здійснюється цілодобове чергування на нерестовищах, з початку весняно-літньої заборони проведено 83 рейди. Незважаючи на обмеження на лов риби в період нересту, фіксуються порушення природоохоронного законодавства.

На сьогодні виявлено 98 порушень правил рибальства, нараховано збитків на суму 18,5 тис. грн., вилучено понад 50 одиниць заборонених знарядь лову; затримано майже 4 тонни протизаконно вилучених водних біоресурсів та сім плавзасобів.

Як запевнили у Запоріжрибохороні, спільна робота природоохоронних та правоохоронних органів, а також громадських організацій сприяє нересту риби в Каховському та Дніпровському водосховищах, а отже й збереженню водних біоресурсів.

Нагадаємо, з 1 квітня на водоймах Запорізької області розпочалася весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів. У цей період повністю заборонено промислове рибальство, а любительський лов дозволено за межами нерестовищ на ділянках для любительського рибальства тільки з берега на одну вудку або донну снасть з одним гачком.

На період нересту лов риби заборонено на такі терміни: на Запорізькому водосховищі - з 01 квітня по 09 червня; на Каховському водосховищі - з 10 квітня по 18 червня; в інших водосховищах - з 01 квітня по 9 червня; на річках: у корінних водах - з 01 квітня по 20 травня; у придаткових системах - з 01 квітня по 30 червня. Також заборонено будь-який вилов раків у рибогосподарських водоймах у зоні діяльності Запоріжжярибоохорони протягом періоду виношування ікри та першої линьки - з 10 квітня по 18 червня.

Заборонено пересування плавзасобів у межах нерестовищ крім плавзасобів спеціально уповноважених органів.

За пересування по нерестовищу на човні з двигуном або лов риби на нерестовищі на любительську снасть передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 170 грн. або попередження. Перевищення добової норми вилову (3 кг на одного ловця за добу), застосування заборонених знарядь лову, таких як електровудочка, «павук», «драч», перемет або сітка, без дозволу на промисел тягне за собою адміністративну відповідальність - штраф від 340 до 680 грн. з вилученням знарядь лову і плавзасобів. Крім цього, за кожен незаконно виловлений екземпляр риби передбачено відшкодування збитку, яке варіюється в залежності від виду риби, але незалежно від її розміру. Так, карась обійдеться в 17 грн., плітка - 85 грн., лящ - 170 грн., судак - 510 грн. тощо.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДАсубота, 13 Травня 2017 10:07 | Переглядів: 442

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]