Новини з податкової
При отримані протягом 2016 року у спадщину (дарунок) коштів, майна, майнових чи немайнових прав необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи
Фізичні особи, які у 2016 році отримували доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, повинні подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Форма декларації затверджена наказом МФУ від 15.09.2016 №821.
При оподаткуванні доходів у вигляді спадщини чи дарунку застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб : 0%, 5%, 18%.
За нульовою ставкою оподатковується, зокрема, вартість власності успадкованої (отриманої у дарунок) від члена сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).
Ставка 5% застосовується для будь-якого майна, що успадковується (приймається у дарунок) від осіб, що не є членами сім’ї першого ступеня споріднення.
За ставкою 18% оподатковується будь-який об’єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента та для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем –нерезидентом від спадкоємця-резидента.
Останній день подання Декларації за 2016 рік для фізичних осіб, які зобов’язані подати Декларації - 3 травня 2017 року.
Разом з тим, обов’язок щодо подання річної податкової декларації відсутній для:
- спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини,
- спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб,
- інших спадкоємців - резидентів, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.
Порядок оподаткування доходу, отриманого у спадщину (дарунок) визначений ст. 174 Податкового кодексу України.
Переглядів: 701