Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Корисні посилання

Календар

« Серпень 2020 »
Пн   3 10 17 24 31
Вт   4 11 18 25  
Ср   5 12 19 26  
Чт   6 13 20 27  
Пт   7 14 21 28  
Сб 1 8 15 22 29  
Нд 2 9 16 23 30  

Пошук

Долинська сільська рада

Долинська сільська рада об’єднана територіальна громада

Орган місцевого самоврядування — Долинська сільська рада ОТГ Запорізького району Запорізької області. Очолює її сільський голова – Федчук Богдан Михайлович. До складу сільської ради входить 9 населених пунктів, серед яких найбільші с. Долинське, с. Розумівка, с. Нижня Хортиця, с. Нове Запоріжжя.
Село Долинське (Нойостервік) було засноване у 1812 році 20 сім’ями, які прибули із селища у Хортицькій колонії. Нойостервік був розташований у долині, вздовж якої текла невеличка річка Рітч, яку ми знаємо, як Середня Хортиця. На території Долинської сільської ради 4 села, які були засновані німцями-менонітами – це Долинське (Нойостервік), Новослобідка (Розенгартен), Бабурка (Бурвальд), Нижня Хортиця (Нідер Хортиця).
Долинська сільська рада розпочала свою діяльність у грудні 1943 року після звільнення території Запорізького району від німецько-фашистських загарбників.
Головним виробничо-економічним об’єктом сільської ради був колгосп «Дружба», який неодноразово змінював свої назви, починаючи з 1944 року. За одержання високих урожаїв орденом Леніна нагороджені колгоспники П.А.Пожар, О.М.Комісаренко, Є.І.Серпокриленко, О.М.Гарус, П.Ф.Омельницький, Н.У.Грюкало, М.І.Бережна та інші. За післявоєнні роки урядовими нагородами відзначено 47 передовиків колгоспного виробництва.
У листопаді 1944 року разом із батьками депортований у село Новослобідка Струцюк Йосип Георгійович – український письменник, перший лауреат літературно-мистецької премії імені Агантела Кримського, заслужений діяч мистецтв України, а в 1946 році родина переселилася до Луцька.
Сучасну модернізацію сіл розпочав нинішній сільський голова. Влітку 2007 року розпочав роботу дитячий навчальний заклад «Мрія» для 80 дітей. Весною 2007 року висаджено парк біля дитячого садочка, встановлено дитячий ігровий майданчик,запущено в дію центральний водогін. У 2008 році завершено і введено в експлуатацію газовід всього села, зроблено ремонт: фельдшерсько-акушерського пункту. 19 квітня 2008 року Архієпископ Запорізький і Мелітопольський Владика Григорій (Українська православна церква КП) відкриває нову, збудовану у селі церкву Архистратига Михаїла, зведену на спонсорські кошти.
Село Розумівка розташоване у мальовничому місці на правому березі річки Дніпро за 18 км від м. Запоріжжя. Заснована Розумівка у 1778 році, як ранговий маєток Олексія Разумовського, отриманий в дар від імператриці Катерини ІІ, а на початку 19 ст. перейшла поміщику Миклашевському.
Утворилась Розумівська сільська рада у 30-х роках ХХ ст. Їй підпорядковувались села Капустянка, Удільно-Миколаївське, Нижня Хортиця. Села Капустянка та Удільно-Миколаївське перестали існувати з 60-х років ХХ ст. На околиці села Нижня Хортиця в кургані розкопано 7 поховань доби бронзи (III—І тис. до н. е.).
В братській могилі с.Розумівка поховано 827 воїнів, які загинули в боях за Розумівський плацдарм на Дніпрі. Серед них Герої Радянського Союзу К.Т. Великий, П.І. Галяткін, В.І. Істомін, В.Ф. Конопля і К.Ю. Парамонов.
В селі є заклад дошкільної освіти «Казка», опорна школа загальної середньої освіти Розумівська школа, сільська бібліотека, будинок культури на 400 місць, амбулаторія загальної практики сімейної медицини.
Розумівська сільська рада існувала до серпня 2016 року. З 28 серпня 2016 року вона об’єдналась з Долинською сільською радою. За цей час переплелися традиції, поріднилися люди, стали спільними проблеми сіл.
Долинська об'єднана територіальна громада була утворена в серпні 2016 року внаслідок об'єднання двох сільських рад: Долинської та Розумівської. До ОТГ увійшло 9 населених пунктів: 7 - Долинської сільської ради і 2 - Розумівської сільської ради. Кількість жителів - 6184 особи.
На території громади функціонують: опорні заклади загальної середньої освіти – 2, заклади дошкільної освіти – 2, заклади культури – 14, центр первинної медико-санітарної допомоги – 1, фельдшерсько-акушерські пункти – 3, амбулаторії ЗПСМ -3. Знаходяться 5 закладів духовності.
На території Долинської сільської ради працює КП «Долинське комунально – господарське підприємство», яке надає населенню сільської ради послуги по водозабезпеченню.
Житловий фонд 99% складається із приватного сектору. Всі населенні пункти, які входять до Долинської ОТГ, електрифіковані, газифіковані, телефонізовані. Централізоване водопостачання с.Канцерівка, с. Високогірне, с.Нове Запоріжжя, с.Долинське, с.Новослобідка, с.Хортиця, с.Нижня Хортиця. Населення в достатній мірі забезпечується товарами, продуктами харчування, речами, одягом.
У січні 2017 року створено відділ освіти, молоді та спорту. На території сільської ради функціонують два опорних заклади загальної середньої освіти: Новозапорізька школа та Розумівська школа та два заклади дошкільної освіти: Долинський КЗДО «Мрія» та Розумівський КЗДО «Казка».
В Новозапорізькій школі навчається 200 дітей шкільного віку, у Розумівській загальноосвітній школі навчається 184 дитини. Створено предметні кабінети та затишні класні кімнати для учнів нової української школи. Матеріально-технічна база закладів освіти - на найвищому рівні. Заклади освіти забезпечені висококваліфікованими педагогічними кадрами, які є активними учасниками та переможцями конкурсів фахової майстерності.
Відділ освіти, молоді та спорту Долинської сільської ради тісно співпрацює з відділами КЗ "Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти", КЗ «Запорізького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ЗОР. Постійно проводяться планові навчальні тренінги, семінари, майстер-класи. У закладах загальної середньої освіти відкриті інклюзивні класи. У Розумівській школі створена медіатека.
Діє КЗ «Центр культури та дозвілля», йому підпорядковуються 14 закладів культури, а саме: 2 будинки культури, 5 сільських клубів, 7 бібліотек та Розумівський історичний музей ім. П.Москаленка. У 2016 році запрацював новий сільський клуб та бібліотека в с. Високогірне. В закладах культури функціонують 25 гуртків, а саме: спортивних – 7, вокальних - 7, хореографії і танцю – 5, театральні – 6.У бібліотеках працюють 28 гуртків. У гуртковій роботі задіяні всього 177 дітей.
В Долинській сільській бібліотеці облаштована бабусина світлиця, яку із задоволенням відвідують і наймолодші, і наймудріші жителі села. Пошукову роботу і зараз ведуть всі мешканці села Долинського.
У грудні 2017 року був створений КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги», який був реорганізований у КНП «Долинський центр медико-санітарної допомоги», який забезпечує діяльність: Долинської АЗПСМ, Розумівської АЗПСМ, - Фельдшерський пункт с.Нижня Хортиця, ФП с. Бабурка, Новослобідкої АЗПСМ, ФАПу с.Нове Запоріжжя.
Дуже багато зроблено, але планів ще більше. Громада живе і розвивається!

 

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]