Офіційний сайт Запорізької районноі державної адміністраціі

Розділи

Календар

« Липень 2024 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

В Україні вперше за 30 років незалежності розробляють нову шахту

Вчора, 20 жовтня, на Запорізькому залізорудному комбінаті стартувало будівництво Південного вентиляційного ствола № 2 (ПВС-2) для видобутку руди. Це перший такий масштабний проєкт у гірничорудній галузі України за останні 30 років. І він має вагоме значення для економічного розвитку Запорізької області.

Будівництво Південного вентиляційного ствола № 2 дозволить збільшити обсяги видобутку руди з Переверзівського родовища в чотири рази - до 2 млн тонн (зараз цей обсяг складає з нинішніх 0,5 млн тонн) та забезпечить стабільну роботу ЗЗРК до 2055 року. Крім того, це дозволить  створити понад 1 500 нових робочих місць на ЗЗРК і в суміжних галузях, та забезпечити зростання податкових відрахувань до бюджетів усіх рівнів, що дасть поштовх подальшому розвитку економіки регіону і країни.

У церемонії урочистого запуску будівництва Південного вентиляційного ствола взяв участь голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух. Він відзначив, наскільки важлива реалізація цього проєкту для регіону та України в цілому.

  • Успішна робота Запорізького залізорудного комбінату - це запорука стабільності у металургійній галузі, яка є однією з визначних в економіці нашого краю. Будівництво Південного вентиляційного ствола гарантує високі рівні виробництва для наших підприємств на довгі роки, роботу для промисловців, фахівців суміжних галузей  - стабільні зарплати, відрахування у бюджети всіх рівнів та соціально-економічний розвиток територій, - зазначив Олександр Старух.

На ЗЗРК розроблена перспективна стратегія розвитку підприємства, що передбачає відпрацювання Південно-Білозерського родовища до горизонту 1 540 м і Переверзівського родовища до горизонту 840 м.

Сьогодні запорізький залізорудний комбінат – одне з найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу України з підземного видобутку руди, що забезпечує роботою майже 5 тисяч гірників. У 2020 році комбінат спрямував до бюджетів усіх рівнів понад 1,1 млрд гривень.

У серпні 2021 року гірниками ЗЗРК була видана на-гора 180-мільйонна тонна руди з початку промислового видобутку. Підприємство бере активну участь в проєктах соціально-економічного розвитку території присутності і надає всебічну допомогу органам місцевого самоврядування у вирішенні нагальних проблем.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДАЧетвер, 21 Жовтня 2021 12:40 | Переглядів: 156

Карта району


Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International

закрыть

Шрифт: [большой] [маленький]

Контраст: [белый] [синий] [зеленый] [черный]

[Сбросить настройки]