Новини
Як внутрішньо переміщеній особі укласти декларацію з сімейним лікарем: пояснює НСЗУ
Медична допомога не прив’язана до місця реєстрації чи проживання. Тому внутрішньо переміщена особа може вільно обирати сімейного лікаря, терапевта чи педіатра для укладання декларації. Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.
Якщо людина була вимушена покинути своє постійне місце проживання та переїхати в інший регіон, то вона може укласти нову декларацію з сімейним лікарем. Незалежно від місця реєстрації, внутрішньо переміщені особи мають право отримувати медичну допомогу в повному обсязі.
Для укладення декларації потрібно обрати будь-який заклад первинної медичної допомоги. Це може бути комунальний, приватний заклад або лікар-ФОП. Головне, щоб у них був договір із НСЗУ. Знайти їх та дізнатись необхідну інформацію можна за допомогою аналітичної панелі – Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги. Або за номером 16-77 контакт-центру НСЗУ. Оператор допоможе знайти найближчий до вас заклад первинної медичної допомоги.
Для укладення декларації потрібно записатись на прийом до обраного лікаря. Зробити це можна через реєстратуру медичного закладу. Кожен лікар має ліміти декларацій, що він їх може укласти. Якщо лікар не досяг ліміту, то він не може відмовити в укладанні декларації.
На прийом пацієнту потрібно взяти:
паспорт;
ідентифікаційний код;
свідоцтво про народження дитини, якщо декларація укладатиметься з педіатром або сімейним лікарем, який обслуговуватиме дитину;
мобільний телефон – на нього приходитимуть повідомлення з електронної системи охорони здоров’я, зокрема з кодом підтвердження про вибір лікаря.
Якщо ви вже маєте укладену декларацію з іншим лікарем, то вона автоматично анулюється.
Понеділок, 19 Серпня 2024 14:09 | Переглядів: 85